FOnline & new FMC Forum
Grudzień 14, 2017, 05:08:13 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Aktualności: Wit Beyond Measure is Man's Greatest Treasure

Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 ... 5
  Drukuj  
Autor Wątek: Yay, legalize it?  (Przeczytany 18235 razy)
Riot
Toxic Troll
Full Member
*

lorem ipsum...

« : Czerwiec 02, 2011, 20:55:58 »

Jaka jest wasze zdanie na temat legalizacji marihuany w Polsce? Czy uważacie, że człowiek powinien być wolny i mieć dostęp do wszystkiego, co daje matka natuuuura? A może jesteście przeciwko tego typu używkom?

Porównując MJ do innych, legalnych używek można stwierdzić, że MJ wychodzi najlepiej. Nie będę walił smutów, wystarczy spojrzeć na internety, badania wyraźnie to pokazują.

Mimo młodego wieku ( tak, byłem wychowany na raperach, elo, elo, kurna. Słuchałem Paktofoniki jak byłem mały ) uważam, że jeżeli rząd dobrze by rozplanował akcję z MJ w Polsce, to jakiś procent na pewno byłby w kieszeni państwa.

Moim zdaniem, za złapanie gnoja z 0.5 grama suszu nie powinno być tak ostrych kar. Za złapanie dorosłego z 5gieta też. Rozumiem, jakby ktoś miał w plecaku 2kg, wtedy dawaj go w obroty, ale po co ludziom niszczyć życie za 1-5 gram?

Opcja jest taka: Za złapanie nieletniego z marihuaną ( do 21 lat ) jakiś mandat, do 500 zł czy coś. Nie wiem jakie zapotrzebowanie mają osoby dorosłe więc tam nochala nie wtykam.

Wracając do sedna, jakie jest wasze zdanie?

Hydro
Jr. Member
**

« Odpowiedz #1 : Czerwiec 02, 2011, 21:49:25 »

Osobiście tego nie palę, ale żeby nie było, jestem za, ale na paru warunkach
- osoby uzależnione (pierdolenie, że nie uzależnia można wsadzić między książki- wszystko może uzależnić) nie dostają na leczenie z kasy państwa
-osoby prowadzące pod wpływem dostają bardziej rygorystyczne kary (prowadzenie pod wpływem czegokolwiek co zaburza możliwość oceny sytuacji i percepcji jest debilizmem)
-jak ziele będzie sprawdzane pod kątem czy nie ma tam syfu jak w tzw. dopalaczach
-granica wiekowa, za rozpowszechnianie poniżej kara (wiem, teoria, ale mniej śmieszny widok 15 letniej gówniażerii na trzepaku jarającej zielsko)
-część wpływów pójdzie na służbę zdrowia
-palenie w domu lub miejscach do tego wyznaczonych (w kawiarniach etc, zależne od właściciela)

Największym problemem będzie wyeliminowanie czarnego rynku i przemytu (tu w przeciwieństwie do papierosów, jest różnica, że ktoś by sprawdzał skład, więc poczucie bezpieczeństwa klienta mogłoby wziąć górę), ale tak poza tym kolejne wpływy dla państwa powinny być dobrym argumentem. Wszak i tak jak ktoś poszuka to dostanie marychę, więc czemu państwo nie miałoby dostać czegoś z tego?
Riot
Toxic Troll
Full Member
*

lorem ipsum...

« Odpowiedz #2 : Czerwiec 02, 2011, 22:06:58 »

Prawda jest taka, że prochy są wszędzie, wystarczy odpowiednio zapytać, więc po co pozwalać zarabiać przestępcom, skoro państwo może na tym skorzystać. Oczywiście, sama sprawa sprzedaży musiała by być mądrze zrobiona: skoro od dila mam za 30zł 1g trawy,to państwo musi działać tak, aby ich trawa była lepsza od tej od dila i bardziej zaufana.

Riot
Toxic Troll
Full Member
*

lorem ipsum...

« Odpowiedz #3 : Czerwiec 02, 2011, 22:34:29 »

różnica jest taka, że nikt na siłę wódki w ryj nie wlewa, a tylko debil siada za kółkiem pod wpływem. A na takiej fazie, a to alkoholowej a to na prochu mamy zaburzoną percepcję, przez co możemy doprowadzić do wypadku.

Piłeś = nie jedź. Proste.

Nie mogę słuchać, jak dowiaduje się że ktoś potrącił przechodnia pod wpływem, zabił go i zostawił na ulicy, nie pomagając. To jest złe

kombajn
Newbie
*

« Odpowiedz #4 : Czerwiec 03, 2011, 07:46:28 »

Mnie również marihuana nie kręci, ale nie mam zamiaru zabraniać tego innym. Tylko faktycznie najpierw musieliby przeanalizować sytuację w Holandii i teraz w Czechach.
Z drugiej strony to gówno uzależnia i zaraz będziemy mieli w ośrodkach odwykowych masę junkys.
Tylko jedno mnie zastanawia: jak to wygląda z ceną po zalegalizowaniu?
Wydawałoby się, że spadnie na łeb na szyję, a w Czechach za gram płacisz 35-45 zł. U nas to 30 w standardzie (przynajmniej W-wa). Bo owszem, można, ale dilować już nie Mrugnięcie.
A roślinki raczej nie mógłbym posadzić, bo jak już to będziesz mógł mieć kilka gram na legalu, a ile z takiej roślinki można wycisnąć? (piszą, że może być 5g albo nawet 500g).
Aczkolwiek w Meksyku żeby osłabić kartele narkotykowe to zalegalizowali kokainę, życie.

Kombajnem przez świat!
Frozen Mind
Toxic Troll
Newbie
*

« Odpowiedz #5 : Czerwiec 03, 2011, 11:14:55 »

Jestem za legalizacją warunkową, to znaczy ma podobnych zasadach jak napisał Hydro z pewnymi zastrzeżeniami - co do karalności to identyczną jak ma prowadzenie pod wpływem alkoholu. Mam wrażenie, że w małej ilości tytoń+marihuana "otrzeźwia".

Generalnie osoby zjarane są mniej skłonne do agresji niż pijane.

Moim zdaniem duża ilość marihuany trwale zmienia organizm - dziwnym trafem ludziom zmienia się głos, a zwłaszcza śmiech.

Jestem jednak przeciwny innym używką jak chociażby prochy, których ingerencja w zdrowie jest zbyt intensywna.

Riot
Toxic Troll
Full Member
*

lorem ipsum...

« Odpowiedz #6 : Czerwiec 03, 2011, 14:15:45 »

tytoń w skręcie jest po to, żeby skręt był dobry do skręcenia przy małej ilości suszu, są ludzie którzy palą spliffy przecież.

Taka prawda, jak się napijesz to masz albo agresora albo idziesz w pizdu zwała. Po trawie jak się przejarasz to co najwyżej boli cię bania i idziesz spać, ogólnie jesteś taki dziwnie zmęczony i masz na wszystko wywalone. Konkretnie można sobie nawijać makaron na uszy, pamiętam jak kiedyś z kumplem gadałem o jakichś bredniach, albo jak typek taki zafascynowany opowiadał mi o jakiejś księdze tajemnic, co ją w necie znalazł, lul.

Wieprz
Newbie
*

Zergiem Być...

« Odpowiedz #7 : Czerwiec 03, 2011, 14:58:20 »

jak dla mnie powinni to zlegalizować ale:

odrazu pierdolone dzieci będa chciały sie pokazać ze "Jaki to on kozak i wyjebie 20 na 1 raz" pamiętacie dopalacze? dziwne przeciez nic mi niejest a tamten wykurwil chyba z 20 sztuk i odrazu OoOoooo

Zara sie zacznie od pierdolonego radia ma'w'ryja ze to jest Zuo i dzieło szatana efetk :Strajki zombie zeby to usunąć

jak dla mnie ten "Badyl" jest dobrym lekarstwem na stres czy ospanie [pewni ludzie poprostu sie ruszają jak pizdy na polu przydało by sie coś na pobudzenie]
Wichura
Full Member

High-Tech Troll

« Odpowiedz #8 : Czerwiec 03, 2011, 15:25:05 »

Dziwne, zalegalizować ale ale ale. No heloł, jakie ale? Albo srać, albo opuścić wychodek - skoro palacze zielska mają być leczeni za swoje pieniądze, trzeba też przycisnąć pijaków i rakowców od tytoniu. Swoją drogą jak ktoś myśli, że w tym kraju jest leczony za państwowe pieniądze i generalnie "za darmo", to znaczy że miał szczęście nie chorować.

Przygłupy od kozakowania znajdą się tak czy inaczej: wyłoją naraz krowę wódki, wypalą ramkę fajek czy skoczą na główkę do wody bez sprawdzania, jak daleko jest dno, szpan we wsi musi być przecie. Doszłoby jeszcze jedno narzędzie eliminacji głupoty z puli ludzkich genów, zatem w czym problem? Kretynów należy tępić dostępnymi metodami, inaczej mnożą się oni niczym kąkol w zbożu. I zawsze, ale to zawsze, znajdzie się co najmniej jeden, który nigdy nie wie, kiedy przestać, a potem to jego pokazują w telewizorze ku pokrzepieniu stereotypów i myślenia szufladkami.

Skutków działania cannabisu, amfy czy kwasu nie znam z autopsji, najdziwniejszą substancją jakiej próbowałem było porto (ciemna nalewka pędzona z asfaltu i starych skarpet, okrutnie kopie i jeszcze gorzej smakuje), miałem za to odważnych kolegów, którzy dali możliwość obserwowania tychże skutków. Wolę najaranego gówniarza od nawalonego/naspidowanego gówniarza, bo ten pierwszy jest tylko głodny i ciągle się śmieje, a ten drugi chce wbiegać na ściany i bić kogoś po twarzy. To oczywiście duże uproszczenie, ale robienie z marihuany wynalazku szatana, przez który ludzie kończą jako dworcowe ćpuny od makowego kompotu, to już nie uproszczenie, tylko zwyczajne przegięcie i demagogia.

kuna - boskie wnioski na temat wypadków drogowych zachowaj proszę do momentu, w którym zrobisz kilkadziesiąt tysięcy kilometrów jako kierowca i faktycznie będziesz miał o czym opowiadać. Na razie błaźnisz się gorzej niż ja w tematach o PvP.

Nie biegaj za stadem.

Hydro
Jr. Member
**

« Odpowiedz #9 : Czerwiec 03, 2011, 15:47:52 »

Dziwne, zalegalizować ale ale ale. No heloł, jakie ale? Albo srać, albo opuścić wychodek - skoro palacze zielska mają być leczeni za swoje pieniądze, trzeba też przycisnąć pijaków i rakowców od tytoniu. Swoją drogą jak ktoś myśli, że w tym kraju jest leczony za państwowe pieniądze i generalnie "za darmo", to znaczy że miał szczęście nie chorować.

Oczywiście, że chciałbym by ich przyciśnięto- bo jakim prawem osoba, która na własne życzenie rozwala sobie płuca ma być przed kimś, kto po prostu ma raka z powodu mutacji losowej. W ogóle ostatnie statystyki wskazywały, że niemal dochody z papierosów niwelują koszty związane z leczeniem ludzi właśnie z chorób wywołanych paleniem. Inna rzecz, że leczenie z uzależnienia jest niemal wmuszane- ćpuna leczą, po czym ten ich opluwa i idzie ćpać dalej. Jeżeli ktoś chce umierać na raka-jego sprawa, ale niech nie idzie na to z pieniędzy, które można parę razy lepiej wykorzystać
jan0s1k
Programista AngelScript A
Full Member

Live by the sword, die by the sword...

« Odpowiedz #10 : Czerwiec 03, 2011, 16:17:03 »

Taka prawda, jak się napijesz to masz albo agresora albo idziesz w pizdu zwała. Po trawie jak się przejarasz to co najwyżej boli cię bania i idziesz spać, ogólnie jesteś taki dziwnie zmęczony i masz na wszystko wywalone.
Oh really? Byłem świadkiem, gdy panna wymiotowała dosłownie po tym gównie ;P

Ale mam na to wywalone cycuchy w sumie, mogłoby być zalegalizowane, kolejna rzecz na której rząd może czerpać dodatkowe pieniądze z akcyzy...

Poland cannot into forum...

Riot
Toxic Troll
Full Member
*

lorem ipsum...

« Odpowiedz #11 : Czerwiec 03, 2011, 17:37:34 »

Oh really? Byłem świadkiem, gdy panna wymiotowała dosłownie po tym gównie ;P

Yah, really. Jaranie mogło przyczynić się do rzygania jeżeli dupa przed tym waliła wóde, a znając polskie dziewczęta zapewne tak było. ( żeby nie było, dziunie są okej ale te popierdolone są popierdolone, ave )

Wieprzu, mówisz o tym, że jakiś idiota dorwie się do nowej używki i wypali na raz 20 działek? smacznego. To tak jakby chciał się popisać wpierdalając żwir z budowy.

Sorry Kuna za te wulgaryzmy :C

DA
Newbie
*

« Odpowiedz #12 : Czerwiec 03, 2011, 22:21:08 »

jestem na nie i CHUJ.
Schaffer
Full Member

NCR

« Odpowiedz #13 : Czerwiec 04, 2011, 07:51:11 »

Ale o czym wy dyskutujecie? Polscy politycy zrobia to tak, jak beda uwarzali, czym wszystko spieprza. Ta dyskusja jest wg mnie bezcelowa. Pogadajcie lepiej o tej calej wolnej woli. Tamto chociaz sie dobrze czyta.

Rascal
Jr. Member

« Odpowiedz #14 : Czerwiec 04, 2011, 13:01:59 »

full legalizacja z hard dragami wlacznie

Strony: [1] 2 3 ... 5
  Drukuj  

Skocz do: