FOnline & new FMC Forum
Grudzień 14, 2017, 05:09:02 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Aktualności: Wit Beyond Measure is Man's Greatest Treasure

Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Ankieta
Pytanie: Piracisz gry?
Tak - 10 (52.6%)
Nie - 0 (0%)
Czasami - 9 (47.4%)
Głosów w sumie: 19

Strony: [1] 2 3 ... 5
  Drukuj  
Autor Wątek: Kupić grę, czy ściągnąć?  (Przeczytany 19621 razy)
Pandemon
Full Member

« : Maj 22, 2011, 12:54:28 »

Ciekaw jestem jak to z wami jest - kupujecie, czy ściągacie gry? Dlaczego?

Jeśli ktoś z jakiejś przyczyny nie ma ochoty się rozpisywać, to niech przynajmniej zagłosuje Język

jan0s1k
Programista AngelScript A
Full Member

Live by the sword, die by the sword...

« Odpowiedz #1 : Maj 22, 2011, 13:43:28 »

Jeżeli gra jest warta zakupu, to ją kupuje (chociaż Fallout 3 nie był wart zakupu, ale go kupiłem w dniu premiery Język ale to dlatego, że o tym nie wiedziałem). Czasem bywa tak, że przed zakupem gry "testuje", tak jak na przykład Penumbre albo Minecrafta...
Zwykle piracę tylko wtedy, gdy gra jest trudno dostępna w sklepach lub jej w ogóle nie ma.
Jeżeli gra nie jest warta zachodu, to jej nawet nie ściągam...

Poland cannot into forum...

Schaffer
Full Member

NCR

« Odpowiedz #2 : Maj 22, 2011, 14:25:57 »

Jak chce jakas droga gre (25€+), to najpierw sprawdzam, czy jest warta zachodu, lecz jesli mi sie podoba, to kupuje oryginal. Jesli guwno - nic nie stracilem.

kuna
Administrator
Sr. Member

« Odpowiedz #3 : Maj 22, 2011, 15:15:35 »

Jeśli wiesz, że będziesz się zagrywał w tą grę, to kup. Jeśli nie wiesz, czy ta gra jest dobra, ściągnij. Piractwo jest złe tylko wtedy gdy spiracona gra dostarcza Ci rozrywki. Jeśli wyłączasz ją tego samego dnia co ściągnąłeś, to według mnie, wszystko jest w porządku.
Wichura
Full Member

High-Tech Troll

« Odpowiedz #4 : Maj 22, 2011, 18:38:34 »

Dobry szajs wypada kupić nawet nie dlatego, żeby mieć nośnik CD czy inne DVD do kolekcji na zakurzonej półce, ale ze zwykłego szacunku dla twórców dobrego szajsu. Settlers 3, Fallouty, Thief, Carmageddon 2, coś tam jeszcze mam oryginalne właśnie z tego powodu. Office 2007 na trzy stanowiska też mam oryginalny, ale dlatego że piracenie zabiera za dużo czasu (jakieś podmianki plików, dłubanie w rejestrze, nie chce mi się), a cena oryginału wynosi 300 zł i zwyczajnie się opłaca.
Szajsu nie wypada nawet ściągać, bo jest szajsem.

Nie biegaj za stadem.

Hydro
Jr. Member
**

« Odpowiedz #5 : Maj 22, 2011, 19:51:01 »

Ogółem gier nie piracę, jak już to czasem niektóre filmy i anime, które w polsce są niedostępne w inny sposób. Czemu nie piracę gier? Miałem kiedyś parę piratów, które dostałem w prezencie i zawsze miały jakiś defekt wynikający z crackowania, do tego stopnia, że kupowałem oryginały. Zanim kupię coś nowego poczytam recki i dowiem się jak najwięcej.
Kilgore
Administrator
Full Member

Bang Bang Smash

« Odpowiedz #6 : Maj 22, 2011, 21:42:31 »

Temat i IP postujących zostały zgłoszone do prokuratury.

Satan
Jr. Member

« Odpowiedz #7 : Maj 24, 2011, 19:11:19 »

Stanowczo kupić. Czemu ? Bo nie każdy chce sie bawić w ściaganie (np ja , jak już cos jest w wersji elektronicznej to z serverow np z steam sie sciaga znacznie szybciej), jest to zawsze wolne miejsce na dysku i ładnie wyglada płytka niż jakieś białe gówno z tytułem. Jest to też forsa dla ludzi odpowiedzialnych za wydanie gry wiec być moze zrobia kolejna dobra gierkę. To chyba wszystko ale raczej nielubie piratów.
Rascal
Jr. Member

« Odpowiedz #8 : Maj 25, 2011, 07:28:45 »

ja w wolnych chwilach przeprowadzam staruszki przez ulice

jan0s1k
Full Member

Live by the sword, die by the sword...

« Odpowiedz #9 : Maj 25, 2011, 12:44:35 »

Stanowczo kupić. Czemu ? Bo nie każdy chce sie bawić w ściaganie (np ja , jak już cos jest w wersji elektronicznej to z serverow np z steam sie sciaga znacznie szybciej), jest to zawsze wolne miejsce na dysku i ładnie wyglada płytka niż jakieś białe gówno z tytułem. Jest to też forsa dla ludzi odpowiedzialnych za wydanie gry wiec być moze zrobia kolejna dobra gierkę. To chyba wszystko ale raczej nielubie piratów.
A w M&B i W3 to kto grał na piracie? Mrugnięcie
Poza tym rapidshit i megadupload to też serwer, a raczej serwery...

Poland cannot into forum...

Satan
Jr. Member

« Odpowiedz #10 : Maj 25, 2011, 15:44:38 »

To chyba wszystko ale raczej nielubie piratów.
Jeszcze raz spojrz ;/  Sry ale te gry kupie , wiele gier w które gralem to potem i tak kupiłem Język
Riot
Toxic Troll
Full Member
*

lorem ipsum...

« Odpowiedz #11 : Maj 25, 2011, 17:30:11 »

nie mam hajsu na głupoty, wole gre/plyte sciagnac niz wydawac na nia pieniazki. z oryginalnych gier to mam sage fallout i csa 1.6 na steamie Szok

Xenom2238
Full Member

« Odpowiedz #12 : Maj 25, 2011, 22:12:28 »

Ja osobiście mało w giery grałem, chyba tylko głównie w fallouta 1 i 2, fife 98, nfs. Jeżeli mowa o jakiejkolwiek twórczości to najpierw korzystam z pirata, a jeżeli coś jest naprawdę dobrego to z szacunku do autorów kupuję oryginały. W innym przypadku pozbywam się śmieci.
Frozen Mind
Toxic Troll
Newbie
*

« Odpowiedz #13 : Maj 26, 2011, 11:08:59 »

Kiedyś dużo grałem w różne gry, jako jednorazówki. Po przejściu sprzedawałem/wywalałem. Tylko parę tytułów mnie zatrzymało na dłużej, w tym stary CS 1.5 oraz po jakimś czasie CS: Source. Ponieważ mam taką moralność, a nie inną, to gry zazwyczaj kupuję. I powiem, że zabezpieczenia gier zrobiły, że łatwiej zainstalować pirata niż legala. W dodatku istnieje parę rzeczy, które na prawdę mnie drażnią:

- kupując grę anglojęzyczną najczęściej nie mam wyboru oryginalnej wersji lokalizacyjnej, a w zamian dostaję gorszą wersję z lipnymi głosami i tłumaczeniami, na którą żeby doczekać się patcha trzeba czasem czekać lata (pozdro Cenega);

- producenci gier wydają płatne DLC, które są krótkie i malutkie (pozdro BioWare), ale kosztują. Więc zamiast kupić wielopak trzeba robić kilka zakupów, a na wydanie od premiery w Polsce trzeba czekać tak, jak kiedyś na premiery zagranicznych filmów w kinach;

- czasem trzeba rejestrować się na e-mail, nazwisko, nazwę firmy, przepisać CD-key, trzymać płytę nr 2 w napędzie, korzystać tylko z jednego profilu na Windowsie i wielu innych utrudnień... to znaczy zabezpieczeń. A crackerzy śmieją się z "frajerów", rozwalając zabezpieczenia za darmo dla samej satysfakcji i publikując je dla h4xsławy;

- cena premierowego wydania gry to około 16 godzin pracy lub nawet więcej jak dla mnie - nie każda zasługuje takiego poświęcenia.

Wydaje mi się, że czasem lepiej jest kupić grę oryginalną i zainstalować pirata.

Riot
Toxic Troll
Full Member
*

lorem ipsum...

« Odpowiedz #14 : Maj 26, 2011, 13:07:59 »

hm, gra grą, ale jeżeli masz ordżinał to możesz ją skrakować, co? :p

Strony: [1] 2 3 ... 5
  Drukuj  

Skocz do: